Amaç nitelikli gençler yetiştirmek

14 Eylül 2022

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü ve Antalya Teknoloji Okulları arasında protokol imza töreninde, dünyayla rekabet edecek nitelikte gençler yetiştirmenin temel amaçları olduğunu söyledi.

Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü, Türk basketboluna yeni sporcular kazandırmak için Antalya Teknoloji Okulları’yla iş birliği protokolü imzaladı. Muratpaşa Belediyesi’nde gerçekleşen protokol imza törenine Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kulüp Başkanı Özcan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Derya Karakoç, Antalya Teknoloji Koleji Okulları sahibi İlhan Şahin yer aldı.

Şahin, imzalanan protokolle Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nün küçük yaş kategorilerinde forma giyen basketbolcularının burslu olarak eğitimlerine okullarında devam edeceğini söyledi. Şahin, “Hem okul takımımızı temsil edecekler hem de bölgemizde Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nü temsil edecekler” dedi. Amaçlarının Türkiye’de şampiyonluklar elde eden bir takım olduğunu belirten Şahin, desteği dolayısıyla Başkan Uysal’a teşekkür etti.

Başkan Uysal ise Türkiye’de sporun gelişmesinin her açıdan çok önemli olduğunu söyledi. Sporu bir ‘sihir’ olarak gördüğünü dile getiren Başkan Uysal, “Dünyayla rekabet edecek nitelikte ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği muasır uygarlığı geçme idealini kendisine amaç edinen gençler yetiştirmenin temel amacımız” dedi. Bu amaca destek verdiği için Antalya Teknoloji Okullarına teşekkür eden Başkan Uysal, “İş birliğimiz çok değerli sporcuların yetişmesine, gençlerimizin çok güzel hedefler etrafında birleşmesine ve çok önemli başarılara imza atmalarında katkı sağlayacaktır” diye konuştu.